2011. szeptember 15., csütörtök

Esti imádság

Látod, drága Uram,
este lett megint,
de hiszem, hogy szemed
rám is letekint,
mikor elsuttogom Hozzád
azt az imádságot,
mit szent Fiad tanított:
az örök Miatyánkot.

Fáradt már a magyar,
dolgozik eleget,
adj népemnek, kérlek
tetőt és kenyeret!
Olyan kevés jutott
nekünk a reményből,
cseppents le hozzánk
jóságod kegyéből!

Én alázattal várom
míg áldást hozol ránk,
áldj meg minden embert,
ki Teérted kiált,
hisz nélküled tudom,
bizton elveszünk,
Te légy hát a pajzsunk,
várunk, fegyverünk!

Hordozz tenyereden,
mint Apa gyermekét,
könnyítsd meg az ember
nehéz életét,
bocsáss nyugodt álmot
mindenki szemére,
aludjunk ma el
angyali zenére.

Befejezem lassan
hosszúra nyúlt imám,
tudom jól, hogy hallasz,
s mindig figyelsz reám.
Annyit kérek csupán,
hogy maradj végig velem,
míg el nem jön a vég,
s lezárul a szemem.

2010.05.25.

Nyártemető

Búsongva szól a nagy harang
az esti táj fölött,
megannyi pompás fűzfaág
ma gyászba öltözött.
Nyarat temetni jöttek ők,
sok kedves kismadár,
még tort ülnek egy háztetőn
és úgy mennek tovább.
Majd csend honol és némaság,
csak azt hallani még,
ahogy az első őszi levél
puhán földet ér.


megj.: (skandálós,dallamos-szerintem!)


2010.05.10.

Hirtelen - Az érettségi margójára

Hirtelen zuhant vállamra
az orgona-illatú ifjúság,
megtörve átkát mindenféle
nyomásnak a fejben...
S most csak azt látom,
hogy minden zöldben pompázik,
virít a tavasz, s éjjel
is érzem az eső áztatta
anyaföld illatát.
Vége van lassan.
A szenvedésnek, meg annak,
hogy csúfoltak, csupán, mert
másabb vagyok mint ők,
nincs ezer ruhám és
Converse cipőm, meg marha
nagy egóm.
Divat volt a kétszínűség.
Szennyeseim egy délután
alatt ott száradtak az iskola udvarán,
s Brutus döfte a
kést szívembe százszor
öt év alatt.
Talán máshol sem lesz jobb.
Kaphat-e az ártatlanul
elítélt újabb esélyt?
Nem érdekes...
Még nincs itt sem a vég,
sem az új kezdete.
Várok, s remélem, eljön
a nap, mikor nem festenek
feketére a báránynak
öltözött farkasok...

2010.05.09.

2011. szeptember 14., szerda

Öregedés

Kattog az óra.
Ketyegve múlik a fiatalság,
s fakul ezernyi vászon,
melyre egykor emlékeket festettünk.
Ráncok másznak az arcra
megőrizve a régi mosolyokat,
s az idő szövőgépe fehér
fonalat sző hajunkba.
Állok a tükör előtt, s várom,
melyikünk öregszik meg hamarabb.

Azt hiszem én...

2010.04.22.

Ringató

Ringass, ringass el, édes Este,
a te karjaidban nyugtot lelek talán...
Borítsd be forró, égő homlokomat,
simítsd, nyugtasd meg terhelt fejem.
Mosolyogjon rám a hold,
mint gyermekére az anya...
S te csak ringass, ringass el.

Ringass, ringass el, édes Éjjel,
mikor gondolatokkal vajúdok,
s megszülni őket kínkeserv...
Légy te a bába, s kérlek,
ne kelljen ébren viselnem a fájdalmakat,
s az ocsmány világ ezer terhét...
Csak ringass, ringass el.

Ringass, ringass el, édes Hajnal,
mikor már vörösre sírtam szemeim,
s lelkemnek sebei mind felszakadtak...
Ne kínozz tovább!
Nézd... itt a nap első sugara...
Alszom... A fény nem bánt...
Csak végre ringass... ringass el...

2010.04.12.

Sziromhalál

Csonkítom önmagam.
Ha belehalok, akkor is
megválok gyökereimtől,
s ha csak egy perccel élem
túl őket, már akkor is
elértem célomat.
Hányszor állították gőggel:
-Belőlünk fakad életed!
S most mégsem vagyok egyéb
egy száraz, ronda kórónál.
De vágom a gyökereim, s remélek.
Egy szép nap talán meglel
a kertész, s esélyt ad.
Vízbe tesz, s gondoz,
míg egy nap új gyökeret hozok,
mi belőlem fakad, s erősebb
lesz, mint ami azelőtt táplált.
Végül kiültet majd a földbe,
öntöz friss vízzel,
becéz kedves szókkal,
s a tél elől üveggel véd.
Kezemben már a kés...
talán életet, talán halált hoz.
De ha csak egy perccel élem is túl őket,
már akkor is elértem célomat...

2010.04.06.

Vádaskodó alteregó

Míg odakint pattogva ébred
a zöldellő rügyrengeteg,
bennem ősz honol, köd,
s nyirkosan szitálnak gondolatok fellegei.
A terhet, mit rám rótt az Isten
-nem hinném, hogy kegyelemből- ,
cipelem egy ideje.
Már csak a papírnak sírom el bánatom egy késői órán,
s nincs enyhülés a forrón égő, vérző,
fel-felszakadó sebeimre.
Hányszor hasított rajtam végig
ostorral saját tükörképem...
- Nem szeret senki, hallod?!
Hitvány, vagy, s gyenge! Csak sírni tudsz?!
Miért küzdesz halott célokért?!
Miért vágysz szeretetre, ha a boldogság pénzért is kapható?!-
S hol sírva feleltem, hol izzó haraggal vágtam vissza:
-Mert nekem még van lelkem!...

2010.03.29.