Egyszer köztünk éltetek.
Talán még meg sem születtem, mikor
lábatok rótta a pesti utcát,
vagy sétáltatok a homokon.
Élhettetek panelban, kertes házban,
kunyhóban, vagy az ég alatt,
de itt voltatok.
Szerettetek, gyűlöltetek,
dolgoztatok, volt családotok,
vagy talán egyik sem,
de szívünk mégis tudja,
ma rátok emlékezünk.
Nehéz ilyenkor a szív, beborul
egy pillanatra minden öröme,
s egy képre nézve könny
futja el szemünk.
Ezernyi mécses ég ma értetek,
kik már a földről elmentetek,
hogy lássátok onnan az égből:
Nem vagytok elfelejtve!
2010.11.01.
Sok szeretettel köszöntök minden véletlenül, vagy szándékosan idetévedt olvasót! :) Szerettem volna egy helyen tudni a verseimet, amiket egyelőre csak ,,szárnypróbálgatásnak" neveznék. Olvassatok, nézzetek körül, szívesen veszem az építő jellegű kritikákat, véleményeket!
2011. szeptember 18., vasárnap
Egy leendő szociális munkásnak
Bár nem mindig könnyű
jó embernek lenni,
vezéreljen Téged szíved óhaja,
s ha nehéz a jó úton
szilárdan megállni,
kapaszkodj a jövő képébe,
hogy milyen lesz majd,
a szemekben a hála,
s milyen simogató
mások mosolya.
S hogy hasznos, amit
teszel, bizonyos.
Idővel megtérül majd
fáradság és idő.
S ha össze is törne szíved,
igazgyöngyök potyognak majd
könnyeid helyett.
2010.09.22.
jó embernek lenni,
vezéreljen Téged szíved óhaja,
s ha nehéz a jó úton
szilárdan megállni,
kapaszkodj a jövő képébe,
hogy milyen lesz majd,
a szemekben a hála,
s milyen simogató
mások mosolya.
S hogy hasznos, amit
teszel, bizonyos.
Idővel megtérül majd
fáradság és idő.
S ha össze is törne szíved,
igazgyöngyök potyognak majd
könnyeid helyett.
2010.09.22.
2011. szeptember 16., péntek
Nyár végi pillanat
Mikor fejemet válladra hajtom,
kiscsikó lelkem megpihen,
megáll a zöld mezőn,
s elpihen a puha fűben.
Érzem kezed melegét,
hallom sóhajod,és tudom,
egyek vagyunk.
Nézd, milyen csodás minden!
Bár ősz jön, olyan,
mintha a levelek tapsolnának
a szélben, hiszen
a nyár sikeres szezont zárt,
s tudják, jövőre is lesz ez
a színpompás darab.
És hallod a folyót?
Susog halkan, ölében
megannyi halat, s békát
ringat, anyja ő mindnek.
Kacsának, parti nádnak,
s tükre holdnak, napsugárnak,
fodros gyönyör ő.
A madarak is szabadok,
s még burjánzik az élet,
most üljünk kint a padon
gyönyörködve a mindenségben,
mit Isten nekünk adott,
hisz részei vagyunk mi
az óriás Egésznek.
Szeressük egymást!
Legyünk mi az állandók
a változó világban!
S jövő nyáron is hadd üljek
melletted, érezve
bársony lelked csendjét,
mi többet mond minden szónál.
2010.09.02.
kiscsikó lelkem megpihen,
megáll a zöld mezőn,
s elpihen a puha fűben.
Érzem kezed melegét,
hallom sóhajod,és tudom,
egyek vagyunk.
Nézd, milyen csodás minden!
Bár ősz jön, olyan,
mintha a levelek tapsolnának
a szélben, hiszen
a nyár sikeres szezont zárt,
s tudják, jövőre is lesz ez
a színpompás darab.
És hallod a folyót?
Susog halkan, ölében
megannyi halat, s békát
ringat, anyja ő mindnek.
Kacsának, parti nádnak,
s tükre holdnak, napsugárnak,
fodros gyönyör ő.
A madarak is szabadok,
s még burjánzik az élet,
most üljünk kint a padon
gyönyörködve a mindenségben,
mit Isten nekünk adott,
hisz részei vagyunk mi
az óriás Egésznek.
Szeressük egymást!
Legyünk mi az állandók
a változó világban!
S jövő nyáron is hadd üljek
melletted, érezve
bársony lelked csendjét,
mi többet mond minden szónál.
2010.09.02.
Irgalmas Szamaritánus
Elégszer fájt az élet,
s gyűlölök már sírni.
Veszett kutya módjára
marcangoltam magam,
sebeimet feltéptem,
s minden csupa vér...
Kopogok.
Lakhat-e most Nálad
a megfáradt Vándor?
Megtisztítod-e
az útnak porától?
Adsz-e neki ételt,
vizet, gyógyírt a sebekre?
Lesz-e végre ágya,
s tiszta ruhája?
Szólsz-e hozzá kedvesen?
Ugye megteszed?
Minden izzó kínom
hamvába hullik,
ha hűs tenyered égő
homlokomon nyugszik.
Megpihenek.
2010.08.24.
s gyűlölök már sírni.
Veszett kutya módjára
marcangoltam magam,
sebeimet feltéptem,
s minden csupa vér...
Kopogok.
Lakhat-e most Nálad
a megfáradt Vándor?
Megtisztítod-e
az útnak porától?
Adsz-e neki ételt,
vizet, gyógyírt a sebekre?
Lesz-e végre ágya,
s tiszta ruhája?
Szólsz-e hozzá kedvesen?
Ugye megteszed?
Minden izzó kínom
hamvába hullik,
ha hűs tenyered égő
homlokomon nyugszik.
Megpihenek.
2010.08.24.
Vakáció
Zendülnek a napfénynek
arany sugarai,
s pajkos fény csillan
a puha habokon.
Szellő játszik a lombok közt,
s némán zöldellnek a hegyek.
Nyár van, csoda nyár!
Lélegzik, s pezseg minden,
s ha figyelmesen hallgatsz,
talán meghallod te is
a szót: SZABADSÁG!
2010.08.20.
arany sugarai,
s pajkos fény csillan
a puha habokon.
Szellő játszik a lombok közt,
s némán zöldellnek a hegyek.
Nyár van, csoda nyár!
Lélegzik, s pezseg minden,
s ha figyelmesen hallgatsz,
talán meghallod te is
a szót: SZABADSÁG!
2010.08.20.
Boldog vagyok?
Ilyenkor fodros széle
van az égnek,
és a langyos szélben
szerelem siklik,
puhán nő a fű
a csillagfény alatt,
és megannyi levél integet.
Ilyenkor kinyílnak
a lélek szemei,
és egy tó tükrében
magadra mosolyogsz.
Igen, azt hiszem,
ez a boldogság.
2010.07.29.
van az égnek,
és a langyos szélben
szerelem siklik,
puhán nő a fű
a csillagfény alatt,
és megannyi levél integet.
Ilyenkor kinyílnak
a lélek szemei,
és egy tó tükrében
magadra mosolyogsz.
Igen, azt hiszem,
ez a boldogság.
2010.07.29.
Szerelmes teadélután
Légy vendégem egy szerelemre,
hadd töltsek a poharadba...
Ne kérdezz, csak igyál velem,
s ízleld a szerelem mámorát.
Két deciliter boldogság,
gőzöl a rózsaszín köd,
kortyold a csókízű nedűt,
s ne kérdezz,
míg véget nem ér
a fátyolos teadélután
2010.07.24.
hadd töltsek a poharadba...
Ne kérdezz, csak igyál velem,
s ízleld a szerelem mámorát.
Két deciliter boldogság,
gőzöl a rózsaszín köd,
kortyold a csókízű nedűt,
s ne kérdezz,
míg véget nem ér
a fátyolos teadélután
2010.07.24.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)