2012. szeptember 5., szerda

Falusi gyász



Elhunyt egy kis bácsi, idős volt szegény,
elfogyott számára az éltető remény,
s most halotti torra gyűltek mind a népek,
a kis vályog házba éppen csak befértek.

Jött ezernyi rokon, nagy sírást mímlve,
a mély gyászt azonban mindegyik színlelte.
Csupán az asszony ült némán a széken,
férjének szürke, ráncos arcát nézte.

Vállára tették az emberek kezüket,
álnok sajnálattal csóválták fejüket,
mintha átéreznék, mit érez a néne,
majd asztalhoz ültek, mert bizony enni kéne.

Elment a sok vendég, tele lett a hasuk,
nem volt semmi fontos, csakis saját maguk,
végül elbúcsúztak, s távoztak végre,
elmentek borozni a kocsma kertjébe.

Csend lett akkor a régi fehér házban,
a néni ott ült didergő magányban,
s férjére borulva forró könnye fakadt,
egy üvöltés lelke mélyéről kiszakadt.

Részvét osont a fekete szobába,
befeküdt a halott még langyos ágyába,
bebújt az asszony gyászkendője alá,
s magával hozta a megváltó halált.

2012. augusztus 28., kedd

Lélekszó


Koppan egy csend-csepp lelkem alján,
visszhangját nyögik az üres falak,
gondolat-örvény húz le a mélybe,
hideg kérdésekkel csapkodom magam.

Hát nem jön az eső, mi elmos mindent?
Hol maradnak már a szélviharok?
Érzelmekkel megvert gyarló, gyenge lélek,
s még fájdalommal telve is élni akarok!

Tetteimért egyedül magam felelek,
de nem neked, csupán az Istenemnek,
s bár hagyja, hogy olykor szenvedjek kicsit,
csakis Ő az, aki ismer engem.

2012. augusztus 27., hétfő

A Balatonnál

A hegy mögé bukott a nap,
s egy pillanat alatt
aranyba borult az ég,
mielőtt leszállt az éj.

A vízen a hullám táncolt,
ezernyi apró ránc volt
homlokán az öreg tónak;
emléke néhány szónak.

Oly' gyönyörű, hogy szinte fáj,
hogy a naplemente után
nem jön egy újabb reggel,
s a nap nem rögtön kel fel.

2012. augusztus 26., vasárnap

Balatoni éjszaka

Csillag-illat tölti be az estét,
sötétkék a vízbe cseppent festék.
Tücsök zenél, hegedül a násznak,
a föld s az ég, most egy testté válnak.

Fények, lángok pislognak a parton,
szellő susog búgó-bársony hangon,
megérint a méz-nyugalom szava,
rám zuhant egy békés, boldog éjszaka.

2012.08.19.- Zamárdi

2012. augusztus 14., kedd

Tiszta lappal


Titkaim a polcokon lapulnak,
betelne velük három füzet.
Már nincs értelme őriznem őket,
rakok inkább egy óriás tüzet,
és rávetem mind a hétszáz oldalt,
sikítva égnek az elmúlt napok,
de csak így kezdhetek új életet,
csak így nyithatok tiszta lapot

2012. augusztus 13., hétfő

Huncut csokoládé


Már megint itt ez a bonbon…
Itt kelleti magát nekem!
Hát nem érti, hogy az egészet meg
mégsem ehetem?
Belga praliné, kérem,
előkelő csoki ez,
és bámul rám meredten,
flörtöl velem, és szemez…

Eldugom a szekrénybe,
ott talán jobb helye lesz!

Vidám vers


Egyszer bölcsebb leszek,
s megfontoltabb talán,
elhiszem majd őszes hajú
Édesanyám szavát,
belátom, a tavaszt
követi a tél,
de boldog akkor vagyok,
ha a szívem táncra kél.

Az eső is szép nekem,
nem csupán a napfény,
egy ölelés többet ér,
mint a teli erszény,
egy gyönyörű mosoly
s én is nevetek,
énekelek, táncolok,
szívvel szeretek!